- KALENDARZ roku szkolnego 2023/2024
- GODZINA DOSTĘPNOŚCI
- STATUT ZESPOŁU
- Regulamin do statutu ZSP Dąbie
- Program Wychowawczo-Profilaktyczny
- Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego
- Regulamin świetlicy szkolnej
- Regulamin stołówki szkolnej
- Regulamin dowozów i odwozów
- PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA
- NABÓR 2023/2024
- Egzamin ósmoklasisty
- PROCEDURA bezpieczeństwa na czas pandemii
- PROCEDURA postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-19 u dziecka/ucznia
- PROCEDURA komunikowania na drodze nauczyciel - dyrektor, nauczyciel - rodzic na czas pandemii
- PROCEDURA przyprowadzania i odbierania dziecka w szkole na czas pandemii
- PROCEDURA BHP w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19 dla pracowników
- PROCEDURA dezynfekcji sal i łazienek na czas pandemii
PROCEDURA KOMUNIKOWANIA NA DRODZE NAUCZYCIEL – DYREKTOR, NAUCZYCIEL – RODZIC NA CZAS PANDEMII obowiązująca w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Dąbiu, Filia w Kosierzu, Filia w Połupinie, Punkt Przedszkolny Kubusia Puchatka w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Podstawa prawna:
− rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 poz. 493 ze zm.),
− wytyczne dla przedszkoli opracowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministrem Zdrowia.
Cel procedury: zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa dzieciom/uczniom oraz pracownikom na terenie przedszkola/szkoły w związku z istniejącym zagrożeniem COVID-19
Zakres obowiązywania procedury: procedura dotyczy szybkiej ścieżki komunikowania się nauczyciela z dyrektorem, nauczyciela z rodzicem i rodziców z nauczycielem w okresie pandemii koronawirusa COVID-19
Uczestnicy postępowania: zakres odpowiedzialności: dyrektor, nauczyciele, rodzice dzieci/uczniów
By zorganizować bezpieczne środowisko, potrzebna jest otwarta komunikacja. Sprawna komunikacja z rodzicami w czasach pandemii pomoże szybko zadziałać w sytuacji zagrożenia zdrowia. Najszybszą formą komunikacji nauczyciela z rodzicem i rodziców z nauczycielem lub dyrektorem w okresie pandemii koronawirusa COVID-19 są kontakt telefoniczny lub poczta elektroniczna.
- Nauczyciele zobowiązani są zwrócić się do rodziców o potwierdzenie aktualności numerów telefonów, adresów zamieszkania i adresów mailowych, by móc się z nimi skontaktować się w sytuacji koniecznej, tj. stwierdzenia objawów chorobowych u ich dziecka.
- Nauczyciele ustalają z rodzicami, który z numerów telefonów będzie służyć szybkiej komunikacji z nimi w razie potrzeby.
- Nauczyciele przekazują rodzicom numer telefonu do dyrektora przedszkola/szkoły służący szybkiej komunikacji z nauczycielami oraz rodzicami.
- Nauczyciele udostępniają dyrektorowi przedszkola/szkoły dane o numerach telefonu dotyczących szybkiej komunikacji w formie zestawienia.
Sposób prezentacji procedury
- Umieszczenie treści dokumentu na stronie internetowej przedszkola/szkoły.
- Zapoznanie rodziców/opiekunów z obowiązującą w przedszkolu/szkole procedurą poprzez przekazanie jej treści z wykorzystaniem środków zdalnej komunikacji.
- Udostępnienie dokumentu na tablicy ogłoszeń w przedszkolu/szkole.
- Zapoznanie wszystkich pracowników przedszkola/szkoły z treścią procedury.
Tryb dokonania zmian w procedurze
Wszelkich zmian w opracowanych procedurach może dokonać dyrektor z własnej inicjatywy lub na wniosek rady pedagogicznej. Wnioskodawcą zmian może być również rada rodziców. Proponowane zmiany nie mogą być sprzeczne z prawem.
Zasady wchodzą w życie z dniem 1 września 2020 roku.