• Remonty wakacyjne

• Wakacje trwają! Uczniowie jeszcze wypoczywają, a szkoły przygotowują się już do rozpoczęcia nowego roku szkolnego! Zobaczcie ile tu się dzieje! Dyrekcja oraz pracownicy szkoły i przedszkola  w pełni zaangażowani są w pracę remontowe swojej placówki przygotowując przyjazną i bezpieczną przestrzeń edukacyjną dla uczniów. Wiele z tych prac nie byłoby możliwe, gdyby nie nasi wspaniali rodzice - dzięki Wam, wiele prac zostało wykonanych ekspresowo! Poniżej kilka zdjęć dopiero co wyremontowanych przestrzeni, jak i remontów z roku szkolnego 2022/23. Kolejne w trakcie.

• Powstanie Warszawskie

• 79 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., na mocy decyzji Dowódcy AK gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.Powstanie Warszawskie trwało 63 dni – do 2 października 1944 roku i było największą akcją zbrojną w okupowanej przez Niemców Europie. Do walk w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. żołnierzy podziemia. Blisko połowa z nich zginęła w walce o suwerenność Polski. Równie ogromne były straty wśród ludności cywilnej – ok. 180 tys. ofiar. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal doszczętnie spalone i zburzone.Powstanie Warszawskie rozpoczęło się o godzinie 'W", czyli o 17:00. W celu upamiętnienia 79. rocznicy Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia syreny alarmowe będzie słychać w wielu polskich miastach. W tym czasie wiele osób symbolicznie odda hołd Powstańcom Warszawskim, którzy 1 sierpnia 1944 roku powstali zbrojnie przeciw okupantom.