„Dzień bez plecaka” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, był jednym z najzabawniejszych wydarzeń w całym roku szkolnym. Już od rana na korytarzach panowała wyjątkowa atmosfera – zamiast tradycyjnych plecaków uczniowie przynosili swoje książki i zeszyty wykazując się ogromną kreatywnością.
Można było zobaczyć osoby niosące przybory szkolne w półkach, walizkach, skrzynkach na narzędzia, a nawet w garnkach czy wózkach dla lalek. Niektórzy postawili na humor i przynieśli swoje rzeczy w taczkach albo transporterach dla zwierząt. Każdy pomysł był dobry, o ile tylko zastępował klasyczny plecak.
Przyznano uczniom nagrody za najciekawsze pomysły na zamiennik plecaka, a dla pozostałych przygotowano słodkości