• Warszawa

• Wycieczka edukacyjna klas óśmych do Warszawy . Piękne widoki, zabytki, historia, kultura i tradycja - było cudownie!

• „Zjednoczeni w różnorodności”

• „Zjednoczeni w różnorodności” - tak brzmi hasło Unii Europejskiej i tak dziś kolorowe grupy uczniów z klas 1-6 zjednoczyły się wokół europejskich zagadek. Uczniowie pośpiewali, potańczyli, zdobyli nową wiedzę, a przede wszystkim spędzili wspólnie czas. Stacjami zadaniowymi opiekowali się ósmoklasiści, którzy również przygotowali stanowiska i pomagali w organizacji. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki dzięki Europe Direct Zielona Góra. Dziękujemy serdecznie

Europe Direct Zielona Góra

• Stypendia Jana Pawła II

• 12 kwietnia 2023 r. podczas uroczystej XLIII Sesji Rady Gminy Dąbie odbyło się wręczenie Nagród im. Jana Pawła II uczniom Naszej Gminy.

Inicjatywa ta została zapoczątkowana po śmierci Jana Pawła II. Nagrody fundowane są przez Radnych Gminy Dąbie oraz przez przyjaciół Naszej Gminy.

Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas wręczający nagrody: Wicewojewoda Lubuski Olimpia Tomczyk - Iwko, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, Starosta Krośnieński Grzegorz Garczyński, Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Anna Chinalska, Wójt Gminy Dąbie Bogusław Zaraza, Radni Gminy Dąbie.

Nagrodę Primus Inter Pares z łac. „pierwszy wśród równych sobie” ufundowaną przez Wójta Gminy Dąbie otrzymał Wiktor Ćwikliński - uczeń VIII klasy Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gronowie.

Nagrody otrzymali uczniowie: Maria Straszkiewicz, Wiktoria Smoleńska, Igor Ćwikliński, Kamila Lemiesz, Grzegorz Suder, Filip Szczawiński, Anna Skornąg, Lena Michalak, Aniela Gołąb, Michał Lipiński, Milena Bujda, Szymon Dolot, Amelia Jachacz, Lena Kondratowicz, Bartosz Kora, Adrian Łakomiec, Maciej Miechowicz, Eliza Nocoń, Zofia Trzewiczek.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

• Lena Kondratowicz

• W Paradyżu w Wyższym Seminarium Duchowym odbył się finał Diecezjalnego konkursu Wiedzy Biblijnej Biblista Junior. Uczennica kl. V Lena Kondratowicz dumnie reprezentowała naszą szkołę. Gratulujemy ogromnej wiedzy

• Konkurs recytatorski w Gronowie

• W piątek 9 marca, uczennice filii w Połupinie i szkoły w Dąbiu wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim, zorganizowanym przez szkołę w Gronowie. Wójt Gminy Dąbie - Bogdan Śnieżek, ufundował trzy nagrody pieniężne dla laureatów trzech kategorii. Jedną z nich otrzymała Weronika Malczyk - uczennica kl. III filii w Połupinie za I miejsce. Urszula Fajgiel i Martyna Zasada otrzymały II miejsca w swoich kategoriach, a Hanna Dolot oraz Wiktoria Otto - III miejsca. Wyróżnienia od przewodniczącej jury otrzymały: Aleksandra Front, Julianna Pietrzak i Emilia Owczarzak. BRAWO!!! Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek i zostali mile ugoszczeni.

• Dzień Kobiet - Połupin

• 09.03.2023r. w szkole w Połupinie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość uświetniła swoją obecnością pani wicewojewoda Olimpia Tomczyk-Iwko. Z bukietem czerwonych róż oraz z życzeniami dla pań, przybył komisarz gminy Dąbie - pan Bogdan Śnieżek, w towarzystwie pani sekretarz - Małgorzaty Nowickiej - Szymańskiej. Pani dyrektor Barbara Toroń-Fórmanek przywitała gości, a następnie w programie artystycznym zagrali na gitarach i zaśpiewali panowie: Ryszard Baron i Andrzej Nowacki. Do śpiewów włączała się również pani Joanna Baron. Dużo radości wywoływały odczytywane aforyzmy o kobietach i quiz z nagrodami. Na pięknych, nowych stołach udekorowanych tulipanami, na gości czekało ciasto, gorące pierogi i przepyszny tort. Na zakończenie odczytano wiersz o kobietach, który zredagowany został przez uczestników spotkania. To był cudowny wieczór pod hasłem „Kobieta to najpiękniejsza poezja”.

• Strefy relaksu

• Kącik relaksu w SP Połupin - uwielbiamy tworzyć strefy przyjazne edukacji, relacjom, uczyć się odpoczynku i relaksu. Skorzystajcie, śmialo! Jest dla Wszystkich!

• Konkurs recytatorski klas starszych

• Zawsze trudno jest wybrać najlepsze prezentacje, relacje, recytacje, prace. Tym razem mieliśmy szczególne kłopoty. Etap szkolny konkursu recytatorskiego klas starszych zakończył się nominowaniem do rejonu Wiktorii, Justyny i Filipa, ale wszystkim uczestnikom gratulujemy pracowitości oraz wrażliwości.