• KONKURS

• Polecamy uwadze kampanię społeczną: BLISKO TELEFONU, DALEKO OD DZIECKA.

link: KLIKNIJ TUTAJ

Zachęcamy do przyjrzenia się swoim nawykom domowym, dotyczącym korzystania z telefonów, tabletów, laptopów. Czas spędzony z rodziną, relacje, rozwój pasji czy zainteresowań rozpoczyna się w domu. Zadbajcie o siebie.

Zachęcamy dzieci przedszkolne oraz uczniów do stworzenia wspólnej pracy, wraz z rodziną na poniższy konkurs.

Zasady na plakacie.

Powodzenia

• Karta Rowerowa

• W poniedziałek uczniowie klasy IV a i IV b wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy. Jest to jeden z warunków uzyskania karty rowerowej. Szkolenie przeprowadziła pani Tereska. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

W tym samym dniu uczniowie klasy IV b zdawali egzamin z umiejętności praktycznych z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego. Zostali również zapoznani z obsługą techniczną roweru. Taki sam egzamin tydzień wcześniej zdawała klasa IV a. Wszyscy uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie podczas jazdy rowerem.

Życzymy udanych i bezpiecznych wycieczek rowerowych

• Puchar Wójta

• Dzisiejszy Dzień Sportu o Puchar Wójta Gminy Dąbie przyniósł nam wiele emocji i radości.

Po bardzo emocjonującej walce, oczywiście w zasadach fair play miejsca w kolejności wywalczyli:

1. SP POŁUPIN
            2. SP GRONÓW
            3. SP DĄBIE

Ogromne gratulacje dla uczniów, ale nie tylko! Dziś Panie Wychowawczynie dały z siebie wszystko, to był dobry trening!

Panom wfistom dziękujemy za przygotowanie zawodów

film: KLIKNIJ TUTAJ

• Dzień Nauk Przyrodniczych

• DZIEŃ NAUK PRZYRODNICZYCH W piątek 24 maja, w klasie gdzie na lekcjach uczymy się chemii i biologii, uczniowie z klasy VII prezentowali dzieciom z klas I, II i III doświadczenia chemiczne z produktów, które możemy znaleźć w naszej kuchni lub łazience. Dzieci z klas młodszych aktywnie pomagały w wykonywaniu eksperymentów i próbowały, z pomocą starszych kolegów, wyciągać wnioski z obserwowanych doświadczeń. Wszyscy dobrze się bawili i na pewno poszerzyli swoją wiedzę z dziedziny chemii. Starsi uczniowie sprawdzili się jako młodzi naukowcy i być może przyszli nauczyciele chemii. Nauczycielem koordynującym ten dzień, pełen eksperymentów była pani Ewa Wojciechowicz .

• Europa :)

• Świętowaliśmy europejską różnorodność i 20-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Uczniowie odświeżyli swoją wiedzę o flagach, stolicach, językach, strojach ludowych i ciekawostkach europejskich krajów. Kolorowe drużyny zmagały się z zadaniami wiedzowymi i sprawnościowymi. Na koniec wspólnie zatańczyliśmy poleczkę i belgijkę. Panie Monikę, Helenę i Karolinę organizacyjnie wsparła klasa 7. Za upominki dla uczestników dziękujemy Europe Direct Zielona Góra oraz wszystkim darczyńcom.

• Wielkie brawa dla Filipa!

• Wielkie brawa dla Filipa! W Gorzowie Wielkopolskim odbył się XII Ogólnopolski Wiosenny Konkurs Fletowy. Filip Dunajski - uczeń kl. II z filii w Połupinie (oraz uczeń Szkoły Muzycznej w Krośnie Odrz.), w swej kategorii wiekowej zdobył II miejsce. Filipku, jesteśmy z Ciebie dumni, rozwijaj dalej swój talent muzyczny.

• Edukacja z wojskiem

• Warsztaty "Edukacja z Wojskiem" odbyły się 28.05.2024 r. dla uczniów 7 klasy szkoły podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dąbiu. Była to wyjątkowa okazja, aby młodzież mogła poznać bliżej życie i pracę w wojsku. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się o codziennych obowiązkach żołnierzy, zasadach panujących w wojsku oraz o sprzęcie wojskowym. Mieli również szansę uczestniczyć w pokazach oraz warsztatach z pierwszej pomocy, które przybliżyły im różne aspekty służby wojskowej. Warsztaty miały na celu rozwijanie zainteresowań obronnością, kształtowanie postaw patriotycznych oraz promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

#edukacjazwojskiem #lekcjazwojskiem #wojsko

• REKRUTACJA DO KLASY 1 SP

• Informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja do klas pierwszych szkoły podstawowej .

Rekrutacja odbywa się tylko i wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej: https://dabie.rekrutacje.edu.pl/ KLIKNIJ TUTAJ

UWAGA! Wersję papierową wypełnionego wniosku, podpisaną przez obojga rodziców prosimy o dostarczenie o sekretariatu szkoły w Dąbiu.

• ul. Strażacka 4,66-615 Dąbie