• Spotkanie z Policjantem

          • 24 stycznia 2018 r. klasa siódma wzięła udział w spotkaniu, które poprowadził st. asp. Mariusz Matuszewski, policjant z Komendy Powiatowej w Krośnie Odrzańskim. Tematem zajęć była odpowiedzialność karna nieletnich, a cel jaki przyświecał spotkaniu to świadomość o konsekwencjach naszych działań, które czasami podejmujemy impulsywnie, nie myśląc o ewentualnych skutkach.Ponadto również tego dnia uczniowie klas IV mieli możliwość wysłuchać przestróg i zasad bezpiecznego zachowania podczas zbliżających się ferii zimowych.

          • Zebrania z Rodzicami

          • Połupin - 29 stycznia 2018 (poniedziałek) - 16:30

            Dąbie - 30 stycznia 2018 (wtorek) - 16:30

            Kosierz - 31 stycznia 2018 (środa) - 16:30

            Serdecznie zapraszamy!!!

          • Filharmonia...

          • 24.01.2018 r. po raz kolejny w szkole w Połupinie odbył się koncert. Gościliśmy na nim dzieci z filii w Kosierzu oraz z Przedszkola w Połupinie. Tym razem muzycy zaprezentowali nam brzmienie 3 rodzajów gitar: klasycznej, basowej i elektrycznej. Artyści swoją muzyką wyczarowali karnawałowy nastrój. Na zakończenie dzieci podziękowały muzykom własnoręcznie wykonanymi kwiatami.

        • Dzień Babci i Dziadka - filia w Kosierzu
          • Dzień Babci i Dziadka - filia w Kosierzu

          • 23 stycznia w szkole w Kosierzu, a właściwie w świetlicy wiejskiej, odbyła się uroczystość poświęcona Babciom i Dziadkom. W podziękowaniu za miłość, codzienną troskę i dobroć, uczniowie przygotowali dla babć i dziadków program artystyczny składający się z wierszy, piosenek i tańców. Występy dzieci bardzo się podobały i były nagradzane gromkimi brawami. Po występach dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki: laurki, papierowe kwiatki, prezenciki z masy solnej. Następnie nadeszła pora na słodkości. W tej kwestii, jak zwykle mogliśmy liczyć na niezawodne mamy, które spisały się wspaniale
            i upiekły rozmaite, pyszne ciasta. To była wzruszająca uroczystość, dająca Babciom i Dziadkom wiele radości.

        • Dzień Babci i Dziadka - filia w Połupinie
          • Dzień Babci i Dziadka - filia w Połupinie

          • W szkole w Połupinie dnia 22.01.2018r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jak co roku przybyło wielu gości. Mali artyści tańcem, śpiewem i wierszem podziękowali swoim ukochanym babciom i dziadkom za ich miłość. Po części artystycznej wnuczęta obdarowały gości własnoręcznie przygotowanymi podarunkami. Pani dyrektor Dorota Glaz życzyła spełnienia wszystkich życzeń, a występującym uczniom podziękowała pysznymi cukierkami. Babcie i dziadkowie zostali poczęstowani kawą i ciastem upieczonym przez rodziców, którym bardzo dziękujemy.

        • Radio, radio... - filia Kosierz
          • Radio, radio... - filia Kosierz

          • Bezpiecznie z Radiem Zachód:)
            W czwartek 18 stycznia, jak co roku przybyli do filii w Kosierzu redaktorzy Radia Zachód - Marek Turowski i Zbigniew Roszczyk. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas 0, I i III. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

        • EuroWeek
          • EuroWeek

          • W dniach 11-15 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w specjalistycznym obozie językowym EuroWeek - szkoła leaderów w Lądku Zdroju. Zakres szkolenia obejmował: debatę oksfordzką, szok kulturowy, wolontariat, autoprezentację, kultury świata, pracę i motywację w grupie, program Erasmus + oraz leadership i konferencję prasową. Zajęcia odbywały się w języku angielskim, a prowadzone były przez wolontariuszy z całego świata. W tym roku mieliśmy okazję współpracować z nauczycielami z Peru, Filipin, Nepalu, Gruzji, Kolumbii, Turcji i Łotwy.

        • Radio, radio...
          • Radio, radio...

          • 18.01.2018 r. w filii w Połupinie, jak co roku, gościliśmy przedstawicieli Radia Zachód - Marka Turowskiego i Zbigniewa Roszczyka, którzy przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Uczniowie wykazali się znajomością numerów alarmowych i zasad bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych. Wszystkie dzieci otrzymały lizaki, a wyróżnieni w konkursach uczniowie dodatkowo inne gadżety.

        • Piłka ręczna
          • Piłka ręczna

          • 9 stycznia 2018 roku w Krośnie Odrzańskim dziewczęta rywalizowały w turnieju piłki ręcznej. Zajęły III miejsce.

            Natomiast 10 stycznia 2018 roku chłopcy z klas IV-VI wzięli udział w turnieju piłki ręcznej w ramach Mistrzostw Powiatu Krośnieńskiego w Gubinie. Zajęli III miejsce.
            Udział wzięli: Matthias Gericke (B), Kuba Kowalewski, Kuba Zys, Radosław Jackowiak, Konrad Pawłowski, Dominik Sałaciak, Hubert Bujda, Wiktor Zasada.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

        • „Bożonarodzeniowa skarpeta”
          • „Bożonarodzeniowa skarpeta”

          • 16.01.2018 r. w Bibliotece w Dąbiu odbyło się wręczenie nagród uczniom wyróżnionym w konkursie plastycznym „Bożonarodzeniowa skarpeta”. Z Filii w Połupinie nagrodzono 3 Zuzanny z kl.I (Zuzannę Klimko, Zuzannę Rudnicką i Zuzannę Zmyśloną). Wyróżniono również 3 uczennice ze Szkoły w Dąbiu: Julię Lewandowską, Różę Ważelińską i Roksanę Lorenz oraz uczennice z filii w Kosierzu Martynę Zasadę, Aleksandrę Och i Zosię Bożemską. Brawo!!!

          • Konkursy

          • W grudniu, Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną i czapkę św. Mikołaja. Kartki na lekcjach plastyki wykonywali wszyscy uczniowie. Prace zostały wyeksponowane na gazetce ściennej w pracowni technicznej. W wyniku głosowania okazało się, że najładniejszą kartkę wykonała Ewelina Guzewicz z klasy 2a, drugie i jednocześnie trzecie miejsce zajęły kartki Julki Lewandowskiej z klasy 4a. Nagrodzone prace można oglądać w gablocie SU.
            W najoryginalniejsze czapki św. Mikołaja ubrali się Zuzia Miechowicz, Kacper Kwaśny i Julka Lewandowska. Wszyscy zostaną obdarowani słodkimi upominkami.

        • Dzień Jabłka
          • Dzień Jabłka

          • 20 grudnia 2017 roku odbył się miting dla uczniów naszej szkoły pt. „Dzień jabłka”.
            Nasza szkoła przystąpiła do projektu "TRADYCYJNY SAD". Jest to projekt edukacyjny skierowany do wszystkich szkół zainteresowanych problematyką restytucji i promocji starych odmian drzew owocowych realizowany w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.
            Projekt "Tradycyjny Sad" organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie.
            Stare drzewa rosną powoli, ale owocują przez lata. Jeszcze dziś możemy znaleźć 100–letnie jabłonki w dobrym stanie. I stąd w projekcie wciąż przewija się słowo „tradycja”. Tradycja to działanie czasu, inna perspektywa patrzenia na drzewa w środowisku przyrodniczym.
            W ostatnich pięćdziesięciu latach wyginęło ponad 80% stanu drzew starych odmian. Wyginęły, bo nastała moda na sady produkcyjne = towarowe = przemysłowe. Więcej, szybciej, lepiej! Natura nie lubi drogi na skróty i niechybnie wystawia rachunek. Im mniejsza pula odmian drzew tym łatwiej radzą sobie z nimi szkodniki. Tym więcej trzeba użyć środków chemicznych, aby uzyskać wysokie plony.
            Proces uprzemysłowienia naszego codziennego życia sięgnął tak daleko, że dotyczy także uprawy owoców, powszechnie uważanych za źródło i symbol zdrowia. Jednak owoce z sadów poddanych wielokrotnym zabiegom chemicznym nie posiadają takich walorów prozdrowotnych jak owoce uprawiane naturalną metodą, w tradycyjnym sadzie przyzagrodowym. Tak więc tylko pozornie tematem konkursu jest powrót do przeszłości. Powrót do tradycji może być właśnie furtką do zdrowia młodego pokolenia w przyszłości.
            Udział w projekcie pozwoli przeżyć wspaniałą przygodę tworzenia przedsięwzięcia od zera - począwszy od zdobycia wiedzy poprzez zastosowanie jej w praktyce.
            Dodatkowym walorem udziału w projekcie „Tradycyjny Sad” jest uczestniczenie w jego ramach w projekcie pomologicznym prowadzonym przez Polską Akademię Nauk - Ogród Botaniczny-Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej. Dotyczy on tworzenia banku genów ginących już odmian historycznych. Polega na zbieraniu informacji o starych drzewach tradycyjnych odmian i katalogowaniu w postaci ogólnopolskiej mapy ich stanowisk. Działania w konkursie szkolnym wspomogą odzyskiwanie naturalnego dziedzictwa Polski.
            Projekt jest realizowany w partnerstwie z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia, która promuje nauczanie Papieża Jana Pawła II i wspiera określone przedsięwzięcia społeczne, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Istotą przekazu papieskiego jest miłość, która objawia się w szerokorozumianym szacunku do człowieka oraz respektowaniu praw płynących z odwiecznego porządku natury. W tym kontekście dbałość o czystość otaczającego środowiska i dbałość o zdrowie jest niezwykle ważnym przesłaniem dla młodzieży XXI wieku. (źródło: http://www.tradycyjnysad.pl/index.php?m=op, http://www.aktywniepozdrowie.pl/)

            Więcej zdjęć w Galeriismiley

          • W trakcie zajęć z Edukacji dla Bezpieczeństwa uczniowie klas drugich gimnazjum symulowali zdarzenia losowe i wypadki. Pokazywali w ten sposób jak należy się zachować i jak udzielić pierwszej pomocy.

        • „W Krainie Pani Muzyki”
          • „W Krainie Pani Muzyki”

          • 21 grudnia 2017 r. odbyło się niezwykłe spotkanie z Muzyką uczniów Szkoły z Połupina i Kosierza. Tytuł spotkania to „W krainie dzwonów, dzwonków i dzwoneczków…”. Koncert był bardzo ciekawy i wprowadził słuchaczy w wesoły nastrój. Uczniowie mogli wysłuchać znane utwory tj. „La cucaracha” czy tytułową piosenkę z filmu „Kraina Lodu”, zagraną na dzwonkach i dzwoneczkach.

        • "Mikołaj i spółka"
          • "Mikołaj i spółka"

          • Na dwa dni przed zimową przerwą świąteczną klasy 5 i 6b wybrały się do Zielonej Góry na seans filmowy pod tytułem "Mikołaj i spółka". Film utrzymany w bardzo świątecznym klimacie przeniósł wszystkich w krainę elfów, reniferów i .... do świątecznego, pięknego Paryża. Teraz jesteśmy już gotowi na święta i chyba znowu wierzymy w Świętego Mikołaja, Śnieżynkę i będziemy wypatrywać reniferów i wołać do nich radośnie: "Hun! Hun!"

          • Nasi uczniowie kolejny raz zaprezentowali się w przedstawieniu jasełkowym. Tym razem na sesji Rady Gminy Dąbie, która odbyła się 21 grudnia 2017 roku.

  • Media społecznościowe

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbiu
      • 68 383 21 76
      • ul. Strażacka 4,
        66-615 Dąbie
        Poland
      • www.facebook.com/spdabie
  • Galeria zdjęć

      brak danych