• Kolejne nominacje do Plebiscytu Gazety Lubuskiej

     • Jest nam niezmiernie miło otrzymywać od Państwa takie wiadomości. Pani Magda Wójcik, pani Monika Kaczmarczyk, a teraz czas na pana Janusza Czarnowskiego!

      Kolejny z naszych nauczycieli został zgłoszony do Plebiscytu Gazety Lubuskiej i jak zauważyła jedna z mam: "Pierwszy dzień głosowania, a widzimy najwięcej głosów. Jako rodzice wierzymy, że Pan Janusz ma realne szanse wygrać." Także i my wierzymy powodzenia!

     • Pasowanie - filia Połupin

     • W filii w Połupinie Czarna Wróżka chciała pomieszać szyki i nie dopuścić do „Pasowania na ucznia”. Dzieci dzielnie podjęły się wykonania zadań i przy pomocy Dobrej Wróżki zrzuciły zaklęcie. Dzięki temu mogły przystąpić do złożenia uroczystej przysięgi. Ślubowali sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić szkole dumę. Nasz wyjątkowy gość Pani Katarzyna Pernal -Wyderkiewicz Lubuski Wicekurator Oświaty dokonała aktu pasowania na ucznia, a Pani Dyrektor Barbara Toroń-Fórmanek wręczyła pamiątkowe dyplomy. Naszą uroczystość uświetnili również swoją obecnością: Wójt Gminy Dąbie p. Marcin Reczuch, w-ce dyr. p. Monika Kaczmarczyk, pani sołtys-Elżbieta Łącka, radni - p. Wiesław Jończyk i p. Andrzej Kostura, przewodnicząca Rady Rodziców p. Aleksandra Miechowicz oraz ks. Andrzej Cieślak. Pierwszoklasiści otrzymali mnóstwo upominków, za które serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom. W bajkowo przystrojonej sali odbył się słodki poczęstunek, gdzie królował piękny tort. Dziękujemy kl. III za wspólne przedstawienie, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

     • Cykliczne treningi na basenie

     • Uczniowie klas 1-3 z Dąbia rozpoczęli przygodę z nauką pływania. Dwie godziny nauki pływania pod czujnym okiem trenera Pana Piotra były świetną zabawą! Dzieci wróciły szczęśliwe i oczekują na kolejną lekcję pływania.

     • Pasowane na pierwszoklasistę

     • 21.10.2022 Uroczyste pasowanie na ucznia w Dąbiu. Pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w szkolnym kalendarzu. Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystość swoim pierwszym występem artystycznym. Z przejęciem recytowali, śpiewali, tańczyli. Aktu pasowania na ucznia dokonała Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Barbara Toroń-Fórmanek. Podczas ceremonia uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymację szkolne oraz upominki. Klasa pierwsza została również obdarowana prezentami ufundowanymi przez Wójta Gminy Dąbie Pana Marcina Reczucha oraz Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej Panią Teresę Hybner. Wyjątkową niespodziankę sprawili młodszym kolegom uczniowie klasy VIII obejmując ich swoim patronatem. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

     • MISTRZOSTWA POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

     • Dzisiaj w Krośnie Odrz. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krośnieńskiego w tenisie stołowym szkół podstawowych. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna ZSP Dąbie. Szczepan Chołuj - Mazur i Ksawery Zaraza zajęli drugie miejsce w kategorii igrzyska dzieci.

      Gratulacje! dla zawodników i trenera (od roku chłopcy systematycznie trenują pod okiem B.Zarazy). Dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody.

     • Jeździmy na BASEN!

     • Udało się, jak obiecaliśmy tak zrobiliśmy! Dzięki uprzejmości Burmistrza Gubina oraz przychylności rodziców uczniów klas 1-3 rozpoczęliśmy cotygodniowe wyjazdy na basen do Gubina.

      19 października kl. I-III z Połupina rozpoczęły cykl zajęć poświęconych nauce pływania. Wraz z instruktorem -panem Piotrem Tresenbergiem oraz wychowawczyniami, uczniowie spędzili 2 godziny na basenie w Gubinie. Dzieci pełne wrażeń i pozytywnych emocji szczęśliwe wróciły do szkoły i już odliczają czas do następnego wyjazdu. Już za tydzień startują klasy 1-3 z Dąbia.

     • Nominacja do Nagrody w Plebiscycie Edukacyjnym Gazety Lubuskiej

     • Szanowni Państwo, chcemy podziękować i nieco się pochwalić.

      Bardzo dziękujemy za zgłoszenie naszej szkoły do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie lubuskim jest prowadzony przez „Gazetę Lubuską”.

      Pochwalić się chcemy, że jedna z naszych nauczycielek - Pani Magdalena Wójcik otrzymała nominację do tytułu Nauczyciel Roku, a Pani Monika Kaczmarczyk otrzymała nominację do tytułu Wykładowca Akademicki Roku.

      Serdecznie gratulujemy i prosimy śledzić GL. Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 25 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem: www.gazetalubuska.pl/nauczyciel

      Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy

     • Uroczysty apel z okazji DEN

     • Dziś, tj. 13.10.2022 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

      Samorząd Uczniowski przygotował krótki apel, aby w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyć życzenia dla grona pedagogicznego i pracowników administracji. Przy okazji tego spotkania Pani Dyrektor ogłosiła wyniki konkursów ”Las w słoiku” oraz „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Gratulujemy zwycięzcom.

     • Laboratoria przyszłości

     • Dzisiejszy dzień przyniósł nam wiele emocji i wydarzeń. Apel, przedstawienie, uroczysty Dzień Edukacji Narodowej oraz... Szkolenie z zakresu drukarek 3D z Projektu Laboratorium Przyszłości.

     • DEN w Połupinie

     • Z okazji Dnia Edukacji w filii w Połupinie uczniowie kl. lII przygotowali apel. Wierszami, piosenkami i laurkami podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom obsługi za ich cierpliwość, dobre serce jak i wyrozumiałość. Na uroczystość przybyła pani dyrektor Barbara Toroń-Fórmanek oraz jej zastępczyni pani Monika Kaczmarczyk, które przywiozły nagrody za udział w konkursie pt. „Las w słoiku”. Natalka za I miejsce otrzymała hulajnogę i uroczy kapelusz, chłopcy: Filip oraz Michał dostali piłki za II i III miejsce. Dla wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych były też nagrody pocieszenia w formie hula-hop. Pani dyrektor złożyła szczególne podziękowania panom konserwatorom oraz panu Sebastianowi Czekalskiemu za wymalowanie sali gimnastycznej. To był dzień pełen miłych wrażeń

     • Poczęstunek Rady Rodziców

     • Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej w filii w Połupinie, Dąbiu oraz w przedszkolach pojawiła się przewodnicząca rady rodziców - pani Aleksandra Miechowicz. Wraz z koszem wypełnionym owocami przekazała nauczycielom i pracownikom obsługi gorące życzenia w imieniu wszystkich rodziców . Bardzo dziękujemy za pamięć, pyszne owoce oraz za śliczny storczyk.

     • Turniej - piłka nożna

     • Gminny Turniej Piłki nożnej uznajemy za bardzo udany. Gratulujemy wszystkim zawodnikom,  kadrze sportowej dziękujemy za przygotowanie tego niezwykle emocjonującego turnieju. 

     • Ubezpieczenie szkolne

     • UBEZPIECZENIE DZIECI UWAGA TERMIN PŁATNOŚCI PRZEDŁUŻONY DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA

      Zgodnie ze wspólnym wyborem z Radą Rodziców, wytypowano do ubezpieczenia dzieci firmę COMPENSA.

      Płatność za wybrany wariant (3 do wyboru) odbywa się za pomocą wygenerowanego linku oraz kodu (dla wszystkich dzieci naszej szkoły wspólny kod).

      link do ubezpieczenia: https://szkola.compensa.pl/

      kod: 390816

      Jeśli ktokolwiek z Państwa miałby problem z płatnością, można dokonać jej bezpośrednio w siedzibie firmy. Proszę kierować pytania do Compensy, do wytypowanego opiekuna naszej szkoły:

      RCU Ubezpieczenia Anna Pakuła Hombek, 66-600 Krosno Odrzańskie, Słubicka 4, tel. 695 376 540

      Termin płatność DO KOŃCA WRZEŚNIA. Przypominam, że ubezpieczenie jest dobrowolne i zawierane z firmą zewnętrzną.

     • LUBUSKIE TALENTY

     • Szanowni Państwo,

      z przyjemnością informujemy, że Zarząd Województwa Lubuskiego Uchwałą nr 289/3983/22 z dnia 27 września 2022 roku wyznaczył termin naboru wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu Lubuskie Talenty – Program Stypendialny oraz zatwierdził wzory dokumentów niezbędnych do jego realizacji.

      Termin naboru został ustalony na okresod 3 października do 14 października 2022 r.

      Uczniowie zainteresowani otrzymaniem stypendium, spełniający kryteria określone w Regulaminie przyznawania stypendiów Lubuskie Talenty – Program Stypendialny, powinni złożyć wnioski w dwóch wersjach o tej samej, spójnej sumie kontrolnej:

      1) w wersji elektronicznej poprzez Generator wniosków dostępny na stronie internetowej, https://lubuskie.wypelnij-wniosek.pl/

      2) w wersji papierowej wraz z załącznikami wygenerowanymi z Generatora wniosków i pozostałymi dokumentami

      Wersje papierowe wniosków  o przyznanie stypendium ( wydrukowane z generatora ) należy złożyć w terminie do 7 dni od dnia zakończenia naboru (tj. do dnia 21 października 2022 r.) na jeden z poniżej podanych adresów:

       

      • Kancelaria Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze,ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra;
      • Biuro Zamiejscowe Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie Wlkp., ul. Ignacego Mościckiego 6, 66-400 Gorzów Wielkopolski; 

      szczegóły: KLIKNIJ TUTAJ

     • RUGBY TAG

     • Rugby! Tak, dziś oficjalnie nasza szkoła rozpoczęła przygodę z RUGBY TAG, odmianą idealną dla uczniów klas 4- 6 SP. Nie zapominamy o najmłodszych, klasy 1-3 dzielnie dziś trenowały, a ich poczynania możecie śledzić poniżej.

      Dziękujemy Wataha Rugby Club Zielona Góra za zaangażowanie, Trenerowi Łukaszowi za pokaz treningowy i wsparcie naszej szkoły w kolejnych ważnych inicjatywach. Rugby tag nasi uczniowie będą trenować pod okiem p. Moniki.

     • RADA RODZICÓW

     • W imieniu Rady Rodziców zachęcamy do wpłat w wysokości 50 zł na rzecz działalności w/w rady

      nr konta: 84 9656 0008 0007 8227 2000 0001

     • UBEZPIECZENIE DZIECI

     • Zgodnie ze wspólnym wyborem z Radą Rodziców, wytypowano do ubezpieczenia dzieci firmę COMPENSA.

      Płatność za wybrany wariant (3 do wyboru) odbywa się za pomocą wygenerowanego linku oraz kodu (dla wszystkich dzieci naszej szkoły wspólny kod).

      link do ubezpieczenia: KLIKNIJ TUTAJ

      kod: 390816

      Jeśli ktokolwiek z Państwa miałby problem z płatnością, można dokonać jej bezpośrednio w siedzibie firmy. Proszę kierować pytania do Compensy, do wytypowanego opiekuna naszej szkoły:

      RCU Ubezpieczenia Anna Pakuła Hombek, 66-600 Krosno Odrzańskie, Słubicka 4, tel. 695 376 540

      Termin płatność DO KOŃCA WRZEŚNIA. Przypominam, że ubezpieczenie jest dobrowolne i zawierane z firmą zewnętrzną.

 • Media społecznościowe

  • Kontakt

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbiu
   • 68 383 21 76
   • ul. Strażacka 4, 66-615 Dąbie Poland
   • www.facebook.com/spdabie
 • Galeria zdjęć

   brak danych